Hledat
0 ks v košíku
0 Kč
Přihlásit
Hlavní stránka
e-shop
T: +420-312 687 684-5
F:

EFB, spol. s r.o.
Studeněves 131
273 79, Tuřany u Slaného

IČ:     62969374
DIČ:  CZ62969374

Provozní doba
Po - Pá    -

e-mail: efb@efb-cz.cz

Autoři designu kování FSB

 

Svět průmyslového zboží je plný vzorů vytvořených bezejmennými autory. U standardních dveřních klik nejde o nic neobvyklého.

Některé modely klik FSB do této kategorie spadají také. Ale ač pod svou prací nejsou přímo podepsaní, často za designy klik FSB stojí opravdoví mistři.
Například klasiku od Johannese Potente můžete objevit jak na dveřích Vašeho souseda tak i ve sbírce Museum Of Modern Art v New Yorku. Také proto se FSB rozhodlo oslovit významné designery a architekty za účelem vytvořit modely, které se již rukopisem svého tvůrce budou honosit.
Že se jedná o opravdové osobnosti, se můžete sami přesvědčit v této sekci.


Peter Bastian

Architekt Peter Bastian chtěl, aby se jeho klika elegantně vyjímala na vysokých a velkých dveřích. Zároveň má reprezentovat ukázkovou redukci tvarů. Výsledkem je přesně vyrobená klika se čtvercovým průřezem, která pohodlně padne do ruky.

 


 

Jahn/Lykouria

Helmut Jahn a Yorge Lykouria přistoupili k designu kliky zcela bez předsudků. Osvobodili se od omezení průmyslových výrobních procesů a hledali tvar, který kombinuje geometrické prvky s ergonomickými potřebami.

 

 

 

David Chipperfield

Chipperfieldův návrh pro model FSB 1004 nese punc průkopníků modernismu. Je založen na jasné koncepci, která splňuje všechny funkční požadavky, přičemž svým výrazným tvarem zaujme jak ve veřejné tak v soukromé sféře.

 

 

 

Jasper Morrison

Model FSB 1144 je příjemný na pohled i na dotek. Designér Jasper Morrison jasně sděluje, že tato klika patří do dlaně. Palec i ukazováček přirozeně najdou své místo a ruka má za co chytit. Přesně takto vypadá dodržování čtyř kritérií pro dobré držení podle Otla Aichera.

 

 


Heike Falkenberg

Na podzim roku 1996 požádala bytová designerka Heike Falkenberg společnost FSB o znovuvytvoření starší kliky do projektu renovace historického domu.
Podle jejího návrhu pak v FSB vyfrézovali z modelu 1076 nový prototyp. Ten byl tak zajímavý, že jej FSB zařadilo do své nabídky. 

 

 


Alessandro Mendini

FSB 1102 má kořeny ve slavné klice Gropius, kterou redesignoval Alessandro Mendini v rámci jednoho z workshopů v FSB. Tento populární model je nabízen ve všech čtyřech materiálech. U intenzivně užívaných dveří doporučuje FSB nerezový model.

 

 

 

Ortner & Ortner

Proces vytváření FSB 1159 započal pro  Lauridse a Manfreda Ortnerovi analýzou moderních i historických klik, které se těšily oblibě. Výsledkem byl univerzální tvar složený z rovných i zakřivených ploch. V uživateli by měl při držení v dlani vyvolat povědomý pocit blízkosti.

 

 

 

Alfredo Häberli

Produktová řada 1224 oslňuje jedinečnou podobou a elegancí. Rukojeť s nezaměnitelným designem propůjčuje klice poutavý vzhled odkazující na historické tvary klik vzniklých v kovárnách. Díky většímu objemu se také pohodlně usadí v dlani.

 

 

 

Christoph Ingenhoven

Inspiraci našel Christoph Ingenhoven v klasické a populární klice FSB 1076, kterou obměnil přidáním drážky a netradičním tvarem rukojeti. Přechod z kulatého průřezu do víceúhelníku je hlavním rysem modelu FSB 1078.

 

 

 

Hans Kollhoff

Berlínský architekt Hans Kollhoff přišel s designem kliky pro vlastní projekty, který v sobě komponuje prvky z 30. let minulého století. Tyto jednoduché dveřní a okenní kliky si díky své autentičnosti našly pevné místo na trhu.

 

 

 

Christoph Mäckler

Tradiční styl inspirovaný klikami z 19.století zajistil modelu 1135 nebývalou popularitu. Společně s nestandardním štítkem vytváří set, který je ozdobou dveří.
Pro všestrannější užití byl představen větší model 1106 dostupný i v hliníku. V nabídce jsou objektové i požární varianty. 

 

 


Philippe Starck

Při pohledu na tento návrh někteří s humorem poznamenali, že Philippe Starck chtěl nejspíš kování pro býčí arénu. Jakmile jsou však "rohy" usazené ve štítcích, stávají se z nich kliky vhodné pro jakýkoli účel.
Matný štítek a lesklá klika jsou z kvalitního hliníku.

 

 


Hartmut Weise

FSB  1028 je variací na další model navhrnutý Hartmutem Weise FSB 1025. Kapkovitý tvar i ergonomické vlastnosti jsou zachovány. Zvlněná rukojeť vypadá skvěle a výborně padne do ruky. Design, který lahodí oku a je příjemný na dotek.

© 1998-2023 Luxusní kování pro dveře - EFB spol s.r.o.
Tel.: | e-mail: efb@efb-cz.cz
home | kontakty | A